Obniżyć podatki!

opublikowano: 20.02.2011 16:59 | komentarzy: 2930 | wyświetlono: 3850199 razy
tagi: po podatek podatki obietnice wyborcze donald tusk premier zbigniew chlebowski

Tutaj mam pytanie do Pana premiera. Czy obecny premier wie o ile podrożały naprawdę podstawowe dla niezamożnych ludzi artykuły?

Pytam o chleb... które podrożały w ciągu trzech lat Waszych rządów.

Pytam o chleb, o ziemniaki, o jabłka, o kurczaki, o gaz ziemny i o benzynę.

 

Przepraszam, że plagiatuję Pana premiera, ale mam wrażenie, że Pan premier chciał zostać ponadczasowym wieszczem i jego wypowiedź sprzed ponad trzech lat nadal nie utraciła swojego sensu. Gratuluję Panie premierze. Dokonał Pan cudu. Możemy Pana cytować... w stosunku do Pańskich dokonań.

Teraz czas na Zbigniewa Chlebowskiego.

Podatki muszą być proste, niskie, przyjazne zarówno Polakom, jak i osobom prowadzącym działalność gospodarczą.

Wszyscy wiemy, że wzrósł podatek VAT, wzrosła akcyza na paliwo, wzrosły składki ZUSowskie, a obiecanych obniżek podatków jak nie było tak nie będzie. Zapędami na wprowadzenie podatku katastralnego zajmę się w oddzielnym artykule.

 

Trzeba likwidować bariery prowadzenia działalności gospodarczej, a więc koncesje, zezwolenia, ułatwienia związane z zakładaniem, rejestracją firmy.

O tym już pewnie nie wie każdy, ale wzrosła ilość wymaganych zezwoleń, wzrosła znacząco ilość biurokracji dla osób prowadzących firmy (nie tylko działalność gospodarczą, ale także spółki). Za rządów PiS otworzyłem działalność gospodarczą w JEDEN dzień. Konkretnie rozpocząłem o godzinie 8:15, a skończyłem o 13:50. Kolejnego dnia mogłem wystawiać już pierwsze faktury VAT.

W sierpniu pomagałem otwierać działalnośc gospodarczą koleżance. Miała szczęście. Udało się zamknąć w 14 dniach. Nie wszyscy jednak trafili na dobry humor Poczty Polskiej. Dzięki "jednemu okienku" musimy teraz bowiem czekać na komunikację pomiędzy urzędami, która odbywa się z wykorzystaniem przed chwilą wymienionej instytucji świadczącej usługi kurierskie. Otwierając spółkę przyspieszałem prace w każdym urzędzie (wliczając w to KRS) moim miłym nastawieniem. Niestety nie mamy już prawa przewieźć własnych dokumentów pomiędzy urzędami. Teraz robi to "jedno okienko", a to oznacza współpracę z Pocztą Polską. KRS zatwierdził wszystkie formalności w przeciągu 7 dni, ale... GUS otrzymał potwierdzenie 13 dni później, a Urząd Skarbowy po ponad miesiącu (bowiem papiery zaginęły na poczcie, a ja jako zainteresowany nie mam prawa interweniować). Jedynie dzięki uprzejmości pracownic Urzędu Skarbowego otrzymałem NIP dla spółki w ciągu 2 dni od otrzymania przez nie kompletu dokumentów z KRS. A kiedyś było tak prosto. Jednak PO nam życie ułatwiło. Jak zwykle.

Kończę jednak tę drobną anegdotkę, gdyż firmy nie otwiera się codziennie. Jednak codziennie trzeba już takową prowadzić. Wspomniałem o zwiększonej biurokracji. Rozrasta się moloch ochrony środowiska. Teraz każdy przedsiębiorca musi co kwartał składać raporty o zuzywanych spalinach, śmieciach do dwóch urzędów. Oh przepraszam - mozna już rzec, że do trzech. Owszem - wymóg ten istniał już wcześniej, jednak spóźnienie się o 2-3 dni nie skutkowało żadnymi karami. Teraz jednak PO postanowiło doraźnie łatać dziurę budżetową. Urzędy obligatoryjnie muszą wymagać kar w wysokości 10 000zł za chociażby jednodniowe spóźnienie.

Dodatkowo do końca lutego 2011 musimy złożyć raport do nowopowstałej organizacji. Rośnie ilośc wypełnianych papierków, rosną koszta.

 

Powyższy filmik został zmontowany już w 2009 roku. Nie traci jednak nic na swojej wartości. Jak na dłoni widać, że PO potrafi jedynie obiecywać, by później te swoje obietnice obrócić w gówno. Czy na takich ludzi chcieliście głosować? Szczerze wątpię.

Powiązane wiadomości

Prawie jak liberalizm.

  • Prawie jak liberalizm.
  • Filmik przygotowany przez zwolenników UPR nawiązujący do klasycznej reklamy Żywca.

Liberalizm według PO

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.