Myślozbrodnia XXI wieku

opublikowano: 27.03.2011 18:40 | komentarzy: 12819 | wyświetlono: 989632 razy
tagi: władza orwell 1984 myślozbrodnia ucisk

Gdy George Orwell w 1949 roku wydał swoją powieść 1984 nie spodziewał się chyba tylko tego, że popełnił dwa błędy. Pierwszym był jak wszyscy wiemy rok. Drugim natomiast podział świata.

Wiemy bowiem, iż granica Eurazji sięga tak naprawdę od Polski do kresów Syberii, a Wschódazja posiada znacznie szersze terytoria niźli te wspomniane w powieści. O zgrozo dla nasz - szarych obywateli dużo lepiej niż w fikcyjnym świecie ma się Oceania, chociaż nie udało się nam aż tak uzależnić Ameryki Południowej, co za tym idzie - tamtejsze kraje należą do terenów spornych, w których o wpływy walczą tak naprawdę Eurazja i Wschódazja.

Brzmi to zbyt fantastycznie? Pomyślmy czy oby na pewno. Cóż charakteryzowało koszmar u Orwella? Uaktualnianie przeszłości? Indoktrynacja dzieci? Sztucznie wywoływana zdrada? Nienawiść? Strach przed światem zewnętrznym? Kolektywizm? Propaganda sukcesu?

Zaczyna brzmieć znajomo i tak... aktualnie?

Przeszłość jest uaktualniana na bieżąco. Przecież polskie obozy zagłady źle brzmią, a znaleźliśmy się jednak po stronie Oceanii - trzeba to w końcu zmienić. Kochamy się również z Niemcami, a Brytyjczycy i Francuzi nas nigdy nie zdradzili. Oni po prostu myśleli, że Hitler żartował. Czerwonoarmiści również zasługują na swoje pomniki i szacunek narodu polskiego. Mogli przecież więcej gwałcić i mordować.

Dzieci już utraciliśmy. Daliśmy sobie odebrać prawo do ich wychowywania. Teraz wychowuje je państwo, a wszelakie przejawy nietolerancji czy też odmiennego myślenia są objawami faszyzmu, który należy wytępić w zarodku. Jakże te dzieci są szczęśliwe po odebraniu ich rodzicom przez urzędników i osadzeniu w ośrodkach, które nauczą ich prawdziwych, społecznych wartości. Pamiętać należy, że wystarczy donos sąsiada, a sądom nic do tego - decyzja zapadnie u góry. Systemowo.

W zdrajcach narodu europejskiego to się już pogubiłem. Jaruzelski, Tusk czy Kaczyński? Byle na fali. Jest o co walczyć. O krzyż, o Smoleńsk, o oddanie majątku Żydom, o beatyfikację papieża, o lepsze jutro obywateli. Tylko kto jest teraz zdrajcą, a kto tym praworządnym? To bowiem zmienia się jak w kalejdoskopie i ja już nic nie wiem. Wydaje mi się, że teraz świętym został generał, a zdrajcą na chwilę bliźniak. Mogę się mylić - wybaczcie. Skończyłem z czytaniemtychże wieści i postanowiłem obejrzeć modę na sukces - tam jest jednak prościej.

Nienawiść to jedno z najprostszych ludzkich uczuć. Jakże łatwo ją wywołać. Do Żydów w szczególności. I do faszystów. Zapamiętajcie - macie nienawidzić Żydów, faszystów, komunistów i wszystkich wrogów systemu. To zdrajcy, krętacze i złodzieje. Nie ma przecież znaczenia, że szufladkowanie nic nie daje, a za niedolę narodów nie są odpowiedzialne całe grupy, a pociągający za sznureczki możnowładcy. Wielki brat patrzy i zaciera ręce gdy posłuszny lud znowu się tłucze między sobą. Dzięki temu może ten lud chronić.

Strach również jest prosty do osiągnięcia. Powiedziano nam, że źli muzułmanie robią kaboom w centrum społecznych schadzek i zabijają naszych. To wystarczyło, aby najpierw Amerykanie, a chwilę później Europejczycy oddali swoją prywatność. Równie straszni są wstrętni pedofili, którzy czekają na każdym rogu by gwałcić nasze dzieci. No już nie nasze - wspólne, narodowe. Jednak to wstrętne świnie i  trzeba ich tępić. Żeby to osiągnąc musimy oddać kolejną porcję wolności. Niech najlepiej powstanie w końcu ta komisja, która oceni bezpieczeństwo publikowanych materiałów. Przecież siatka terrorystyczno-pedofilska przesyła sobie dane zakodowane w obrazach dostępnych publicznie w sieci. To nic, że pedofile śmieją się nam w twarz z obostrzeń, a terroryści nie zabili nawet 0.1 promila ludzkości. Strach jest bardzo ważny i skuteczny. Skoro się boimy to można nami rządzić. Łykniemy wszystko.

Kolektywizm to bardzo trudne słowo. Oznacza wyższą wartość grup społecznych od jednostki. I uwierz. Nie liczysz się Ty, nie liczy się Twoje szczęście. Liczy się to co możesz zrobić dla społeczeństwa. A społeczeństwo Cię potrzebuje. Przede wszystkim potrzebuje Twoich pieniędzy. Musisz przecież utrzymać tabuny bezrobotnych, musisz utrzymać emerytów, musisz utrzymać wakaty administracji, musisz w końcu utrzymać naród. Naród będzie Ci wdzięczny. Ty płacisz, więc pomagasz, a przepadające pieniądze nie mają znaczenia. Ważne, że zapłaciłeś. Ważne, że Twoja praca nie poszła na marne. Tylko zapamiętaj - oszczędzanie jest złe. To konsumpcjonizm ożywia gospodarkę i pozwala szybciej obracać pieniędzmi dla społeczeństwa. Więc zapamiętaj - nie dbaj o siebie i dobro swoich bliskich. Dbaj o społeczeństwo. Ono Ci się odwdzięczy siarczystym kopniakiem w zad gdy tylko zabraknie Ci środków do życia.

Sukces - odnosimy sukcesy na każdym polu. Już za rok igrzyska. Euro 2012. Sukcesem jest to, że wybudowaliśmy jakieś odcinki autostrad, sukcesem jest to, że obróciliśmy unijne pieniądze. Mogło być przecież gorzej. Sukcesem jest to, że jako zjednoczone narody wspieramy rewolucję w krajach arabskich. Nie mogą się przecież od nas uniezależnić. Sukcesem jest to, że nauczyliśmy się wydawać mniej. To znaczy kupować mniej. Jako narody zjednoczone odnosimy same sukcesy. Na przykład szerzymy tolerancję i poszanowanie dla każdej jednostki. Wojny prowadzimy tak długo, aż je wygramy. Nie zależy nam jednak na wygranej tylko na zużywaniu surowców, a więc sukcesem jest to, iż szerzymy demokrację. Jak to dobrze, że rządzą nami tacy mądrzy ludzie, którzy sprawiają, że odnosimy sukces za sukcesem. Wiedzą, że to tylko kwestia definicji.

 

Nastał XXI wiek. Czas oświecenia i rozwoju. Już wiemy, że nie wolno nam samodzielnie myśleć. Popełnilibyśmy myślozbrodnię. Teraz najgorszą możliwą jest twierdzenie, że system musi upaść, że się staczamy jako społeczeństwo oraz próby ruchów wolnorynkowych. Całkiem serio można za to trafić do więzienia. Mało tego. Jest to tępione, a myślący wbrew ogólnie przyjętym standardom są indoktrynowani, izolowani od społeczeństwa i wyśmiewani. Powstały Stany Zjednoczone Europy, które związały się ściśle ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki i wspólnie szerzą angsoc. U nas ludzi się nie morduje tak jak to robią barbarzyńcy z Eurazji czy Wschódazji. U nas się ich nawraca na jedyny słuszny system. Odbierając majątek, status społeczny i wtrącając w lawinę długów. No, bo przecież poszczególne państwa mają instytucje karania niesfornych obywateli i przedsiębiorców. Wystarczy nałożyć mandaty - zgodnie z ustalonym przez nie prawem i można w łatwy sposób zepchnąć niesfornych na margines.

Powiązane wiadomości

Jesteś pedofilem? Wstąp do PO!

  • Jesteś pedofilem? Wstąp do PO!
  • Pedofil odpowiedzialny za szantażowanie i zmuszanie nastolatka do czynności seksualnych oraz za posiadanie dziecięcej pornografii dostał wyrok w zawieszeniu na cztery lata. Przyznał się do winy. Jednak ma dobrych kolegów. Należy do PO. Dlatego też nie grożą mu konsekwencje, które groziłyby każdemu innemu przestępcy seksualnemu w Polsce.

Prasa: Sejm zignorował obywateli

  • Prasa: Sejm zignorował obywateli
  • Stowarzyszenie na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego - Jednomandatowe Okregi Wyborcze złożyło do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Wystosowało także skargę do Trybunału w Strasburgu. W obu przypadkach chodzi o tę samą sprawę.

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.